Strategija korporativne bezbednosti
Kohezivan, dosledan i troškovno efikasan pristup upravljanju rizicima i pretnjama koje utiču na performanse organizacije i/ili pružanju usluga organizacije je neophodno. Da bi se postigao takav pristup, organizacija mora da:
- Obezbedi kontinuirano praćenje bezbednosti, korporativnih, operativnih i konsalting usluga, putem aktivnosti praćenja elektronskih pretnji i programau svim segmentiima Strategije bezbednosti;
- Obezbediti kontinuirane, operativne i konsalting usluge bezbednosti;
- Uspostavi efikasnu, delotvornu mrežu ljudi koji rade sa sektorom korporativne bezbednosti, a sa ciljem da brzo prikupljaju i šire informacije o nastalom riziku, na nivou cele organizacije i preko privatnih provajdera usluga kad god je potrebno: na primer izveštavanjeo nastalim lokalnim pretnjama i širenje uputstva o sprovođenju bezbednosnih mera za neposredno eliminisanje ili smanjenje uticaja nastale pretnje;
- sprovodi redovne recenzije samog procesa korporativnog upravljanja i procenu tehnologije, kako bi se obezbedio i na dalje efikasan sistem kontrole.
U ovoj fazi broj upravnih odbora, grupa i pojedinaca unutar organizacije koji su uključeni u proces izrade programa je ograničen. Pored top menadžmenta organizacije, uključuje se sektor korporativne bezbednosti kome je bezbednost preduzeća osnovna aktivnost i jedina odgovornost. Za većinu, bezbednost predstavlja samo mali deo odgovornosti u njihovim programima. Zajedno oni i dalje čine moćan aparat za isporuku kohezivnog, doslednog, i isplativog Programa za bezbednost.
Grupe koje je potrebno uključiti:
Groupe koje je potrebno konsultovati:
Tabela : Učestalost kojom kompanije obnavljaju svoju strategiju korporativne bezbednosti
Ključni faktori koji vode kompanije da se razvijaju ka korporativno bezbednoj kompaniji: